Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!

Sprachcaffe

Sprachcaffe Yaz Okulu
Sprachcaffe
Kuruluş Tarihi: 1983
Sprachcaffe Malta, İngiltere, Amerika, Kanada, Almanya, Fransa, İspanya, Meksika, İtalya ve Çin'de okulları bulunan oldukça büyük bir eğitim kurumudur. İster güneş, deniz ve kumsallı bir yerde ister size ilham veren şehrin koşuşturmasında, Sprachcaffe size kişisel bir öğrenim deneyimi için mükemmel bir zemin hazırlar. 

Kurslar

Seçtiğiniz kurs ne olursa olsun, dilinizi hızlı bir şekilde geliştireceğinizden emin olabilirsiniz. Sprachcaffe'nin Standart kursu 20 ders konuşma, dinleme, okuma ve yazma olmak üzere 4 beceri alanında odaklanmış ve yabancı dildeki güveninizi artırmayı garanti eder. Yoğun kursu ise standart programının üzerine 10 ekstra ders katarak çok daha hızlı öğrenme şansı verir.

Standart kursda dersler genellikle Pazartesiden Cuma’ya, 9:00 ile 12:30 arasında gerçekleşir. Yoğun kursu tercih eden öğrenciler saat 13:00 ile 14:30 arasında ekstra derslerini alırlar. Ders saatleri bazı durumlarda okullarda farklılık gösterebilir ve öğleden sonrasında olabilir. Bir ders 45 dakika sürmektedir.

Öğrenciler ilk gün yapılan sınav ile genel dil seviyelerine göre sınıflarına yerleştirilirler. Öğrencilerin çoğunluğu programına başlamadan online teste girerler ama bunun mümkün olmadığı durumlarda bu sınavı ilk pazartesi günü alabilirler. Ders materyalleri kurs boyunca Sprachaffe tarafından karşılanır ve sınıflarında en fazla 15 öğrenci olur.

Aktivite Programı:

Sprachcaffe yaz okullarında öğrenme yolculuğunuz dersler bittikten sonra da devam edcek! Okulun kapsamlı aktivite programları ile öğrencilerin tercih ettikleri şehirleri gerçekten keşfetme şansları var. 2 haftalık dil kursu programı çok çeşitli aktivite programları dışında 1 tam gün ve 2 yarım gün geziyi içermektedir. Ayrıca öğrencilerin öğleden sonra ve akşamları sosyalleşmeleri için serbest zamanları olacaktır.

Öğrencilere gezileri boyunca  özel eğitim almış ve yaşları 21 ile 30 arasında olan Sprachcaffe liderleri eşlik edecektir. Liderler Avrupa ve Amerika’nın farklı bölgelerinden gelmiş kişilerdir ve öğrencilerle öğrendikleri dil üzerinden iletişimde olurlar. Her lider en fazla 15 öğrenciden sorumludur, kendilerine gün boyu eşlik eder ve öğrencilerin kaldıkları yurtlarda kalırlar. Liderleri ayrıca aktivite programlarının düzenlenmesinden de sorumludur. 17 yaş ve altındaki öğrenciler kurallara uymak ve aktivitelere katılmak zorundadır. 18-21 yaş grubundaki öğrenciler ise liderlerin tüm desteğini almakla birlikte aktivite programlarına katılma mecburiyetleri yoktur fakat tüm programa katılmaları tavsiye edilir. 

Gelişler ve Transferler:

Sprachcaffe U20 programı tam paketi içerir ve öğrenciler başlangıçtan son güne kadar okul güvencesi  altındadır. Öğrenciler havaalanından karşılanıp kalacakları yere konforlu bir şekilde götürülecektir. Kurs başlangıç tarihinden 4 hafta öncesinde uçuş bilgilerinin okula gönderilmesi gerekir. Öğrenciler havaalanından diğer ülkelerden gelen sınıf arkadaşları ile birlikte toplu şekilde alınır ve ilk günden birbirleriyle tanışma şansları olur. Varışlar pazar, ayrılışlar cumartesi günüdür. 

Yemekler:

Yeni bir ülkeyi ve kültürü tanıma ve keşfetmede yemeklerin önemli bir yeri vardır. Öğrencilere kahvaltı, akşam yemeği ve pişmiş veya paket öğlen yemeği sunulur (sandviç, içecek ve tatlıdan oluşur). Öğrenciler her zaman için o ülkeye özgü yemekleri tatma şansları vardır. Yemek saatleri dışında isteğe bağlı olarak atıştırmalık bir şeyler alınabilir.

Konaklama: 

Sprachcaffe iyi bir uykunun etkili bir öğrenme için önemli olduğunun farkındadır. Bu nedenle evinizden uzaktaki bu konaklamada beklentilerinizi karşılamak için ellerinden gelenin en iyisini yapacağını garanti ediyor. Öğrencilere her zevke ve bütçeye uygun geniş bir yelpazede seçenekler sunulmaktadır. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, ilk günden itibaren evinizde gibi hissedeceksiniz.

Aile Yanı: Aile yanında kalan öğrenciler seçtikleri dil ve kültürü bizzat tecrübe etme şansları vardır. Yerel aileler yanında kalarak hem o bölgenin geleneklerini keşfetme, yerel yemekleri tatma ve gerçek yaşam tarzlarını öğrenme şansları olacaktır. Ders bittikten sonra öğrenme devam ediyor. Samimi ailelerimiz uluslararası öğrenciler konusunda tecrübeli ve öğrencilerin öğrenme sürecinde önemli bir yere sahiptirler. Odalar her zaman aynı cinsiyetten diğer öğrenci arkadaşları ile paylaşımlıdır. Konuma bağlı olarak, aileler şehir merkezinde olmayabilirler, buda onlara turistler tarafından keşfedilmeyen yerel yerleri keşfetme şansı sunar. Çoğunlukla bulunmakla birlikte tüm ailelerde Wi-Fi İnternet olmayabilir. İnternet'in olmadığı durumlarda bölgedeki yerel İnternet kafeler kullanılabilir.

Yurt: Yurt seçeneğinde öğrenciler aile yanı konaklamaya göre okula daha yakın bölgede yer alırlar ve bu sayede daha az bir yolculukla çevreyi gezmek için daha fazla vakitleri olur. Yurt konaklamasında kalan öğrenciler Dünyanın birçok bölgesinden gelmiş uluslararası bir ortamda bulunarak pratik yapma şansları mevcuttur. Sprachcaffe Grup Liderleri de yurtlarda öğrencilerle birlikte konaklamaktadır.Sprachcaffe yaz okullarının tüm listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

YURTDIŞI YAZ OKULU ARA


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player