Yabancı Dil Seviyenizi Öğrenin! Online Dil Testi!
Vize Rehberi

Almanya Ülke Rehberi

Almanya

Günümüzde birçok kişi farkında değildir ama Avrupa’da en fazla bilinen ve konuşulan dil Almanca’dır. Almanya'da yaz okulu programlarına katılarak 100 milyon kişinin ana dili ve 80 milyon civarında insanın ikinci dili olan almanca'yı öğrenebilirsiniz. Almanya'da Almanca öğrenmek oldukça popülerdir çünkü Almanca, Avrupa'daki en önemli dillerden birisidir ve uluslararası organizasyonların partnerleri ile aralarında kullandıkları bir dil haline gelmiştir. Sadece bu özelliği bile Almanca dilini öğrenmek için önemli bir gerekçe iken, Almanya, Avusturya ve hatta potansiyel olarak bu dilin bilindiği Hollanda, Belçika, İsviçre gibi ülkelerle olan kültürel ve ticari ilişkilerimiz Almanca öğrenmenin önemini daha da vurgulamaktadır. Aynı zamanda Avrupa Birliği’nin 23 resmi dilinden biri Almanca’dır ve Almanya AB’nin kuruluşundan bu yana çok etkin bir role sahiptir. 

Almanya’da birçok farklı bölge ve şehirde yaz okullarına katılabilirsiniz. Farklı yaş gruplarına göre hazırlanan yaz kamplarında haftada 20 ya da 28 saat Almanca dil eğitimi alır, günün geri kalan zamanları etkinlikler, oyunlar, sporlar ve gezilerle geçer.  Berlin, Frankfurt, Münih, Köln gibi şehirler Almanya'daki en popüler yaz okullarının bulunduğu şehirler arasındadır. 

Almanya'da katılacağınız Almanya Yaz Okulları ile sadece Almancanızı ilerletmekle kalmaz, aynı zamanda bu harika ülkeyi tanıma fırsatı da bulursunuz. Almanya'nın, dinlendirici ve konforlu yaşamının keyfini çıkarın, geniş nehirler boyunca yürüyün ve güzel mimari ile büyülenin. Boş zamanlarınızda herkes için bir şeyler sunan bu güzel ülkeyi keşfedebilirsiniz. Kalışınız süresince Alman insanlarını, kültür ve geleneklerini, rengarenk festivallerini ve eşsiz Alman mutfağını yakından tanıma fırsatınız olacak. Almanya'daki Almanca kursunuz süresince tüm bunların keyfini çıkarın!

YURTDIŞI YAZ OKULU ARA